8.4 C
Londra

Giovinazzi’den mesaj var: Çok yakında

Ferrari’nin yedek pilotu olan ve aynı zamanda Formula E’de yarışacak olan Antonio Giovinazzi, 2022 Formula 1 aracı üzerinde çalışmalara çok yakında başlayacağı mesajını verdi.

İtalyan pilot, Ferrari’ye çok şey borçlu olduğunu belirterek yakında takımın 2022 Formula 1 aracı üzerinde simülatör çalışmalarına başlayacağını söyledi.

Motorsport.com’a konuşan Giovinazzi, “Yeni sezonda yeni kurallarla beraber keşfedilecek çok şey var. En iyi takımlar yine önde olacak. Umarım Ferrari için iyi olur çünkü hak ediyorlar. Hep birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeni aracı henüz simülatörde test etme fırsatım olmadı diyen 28 yaşındaki sürücü, “Meksika’daki Formula E yarışından sonra bunu yapacağım. Onlar için en iyisini umuyorum çünkü bu takım benim ikinci ailem gibi. Ferrari’ye çok şey borçluyum ve yedek sürücü olmaktan mutluluk duyuyorum. Onlar için en iyisini diliyorum.” dedi.

Antonio Giovinazzi, 2016’dan sonra Ferrari sürücü akademisinde katılmış ve İtalyan ekibin test/yedek pilotu olmuştu.

Giovinazzi 2017 ve 2018’de yedek pilot olduktan sonra 2019’da Alfa Romeo ile üç yıl geçirdi.

İsveçli ekipte koltuğunu kaybettikten sonra Ferrari’nin yedek pilotluğuna geri döndü ve aynı zamanda Dragon’la da Formula E’de yarışacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here